Si për të derdhur peshë tuaj Shpejtë në 12 javë, kjo Këshilla të mirë për ju

Posted on

1. Mos kaloni vakt mëngjes

vakt Missing në mëngjes nuk do të ndihmojë ju të humbni peshë. Ju mund të humbas në ushqyesve thelbësore dhe ju mund të përfundojnë snacking shtesë gjatë ditës për shkak të faktit se ju me të vërtetë të ndiheni të uritur.

2. Konsumoni enët normale

Konsumimi në kohë të zakonshme gjatë ditës ndihmon të djegur kalori me një çmim shumë më të shpejtë. Ajo gjithashtu redukton tundimit për të trajtuar në ushqime të lartë në yndyrë dhe sheqer.

 

3. Konsumoni shumë pemë dhe perime

 Fruta, si dhe veg janë të ulëta në kalorive si yndyrë, si dhe të larta në fibre– 3 përbërësit rëndësishme aktiv për të suksesshëm humbje peshe. Ato po ashtu përfshijnë një shumë të mineraleve dhe vitaminave.

4. Të marrë më aktive

Të jesh energjik është jetike për hollim poshtë dhe mbajtjen atë off. Së bashku me sigurimin e avantazheve të panumërta Wellness, stërvitje mund të ndihmojë të djegur kalori të tepërta që ju nuk mund të shkurtuar nëpër plan dietë vetëm. Gjeni një aktivitet që ju të vlerësojmë dhe kanë aftësinë për ndeshjen rutinë tuaj.

PhenQ Feature

5. Konsumoni shumë ujë

Individët nganjëherë shastis etjen me oreks. Ju mund të erës deri konsumojnë kalorive shtesë, kur një gotë me ujë është në fakt vetëm çfarë keni nevojë.

6. Konsumoni ushqime të lartë fibër

Ushqime që kanë shumë fibra mund të ndihmojë të mbajë ju të ndiheni të plotë, e cila është e përkryer për të rënë në peshë. Fiber është e vendosur vetëm në ushqim nga bimët, të tilla si fruta dhe veg, tërshëra, buka wholegrain, orizi dhe makarona, dhe gjithashtu fasule, bizele dhe thjerrëzat.

 

7. tags ushqimore Check out

Duke ditur se si ju mund të shikoni tags ushqimit mund të ju ndihmojë të zgjidhni alternativa të shëndetshme. Shfrytëzojë info kalori për të ushtruar si një ushqim të caktuar përshtatet ditë-për-ditë ndihmë tuaj kalori në strategjinë peshë-humbje. Zbuloni më shumë rreth shqyrtimit tags ushqimore.

 

8. Përdorni një pjatë të vogël me madhësi

Shfrytëzuar pjata të vogla mund të ju ndihmojë të hani racione më të vogla me madhësi. Duke përdorur pllaka të vogla dhe lojë me birila, ju mund të jetë në gjendje për të marrë në mënyrë progresive përdoren për të konsumojnë seksione më të vogla pa shkuar ngordhje. Ajo merr rreth 20 minuta për të treguar barkun e trurit që është e plotë, kështu që konsumojnë ngadalë dhe lë të hahet para se të ndiheni të plotë.

 

9. A nuk e ndalojnë ushqime

Mos dëbuar çdo lloj ushqimesh nga planin tuaj të menaxhimit peshe, veçanërisht ato që ju pëlqen. Ushqime të ndalojnë vetëm do të bëjë që ju të vdes për ato shumë më tepër. Nuk ka asnjë arsye që ju nuk mund të gëzojnë shpërblim periodik për aq kohë sa ju të qëndroni në ndihmë tuaj të përditshme kalori.

 

PhenQ Testimonial

10. A nuk e pajis ushqim i sëmurë

Për të qëndruar të qartë të tundimit, të përpiqet të mos aksioneve shpejtë food– të tilla si çokollatë, biskota, crisps si dhe drinks– mrekullueshme gazuara në shtëpinë tuaj. Në vend të kësaj, të shkojnë me trajton të shëndetshme, të tilla si fruta, ëmbëlsira saltless oriz, ëmbëlsira tërshërë, snacks pakripur ose të pa-ëmbëlsuara, dhe lëng frutash.

 

11. Pritini poshtë në alkool

Një gotë verë konvencionale mund të përbëhet nga sa më shumë kalorive si një zë i çokollatë shijshme. Me kalimin e kohës, duke pirë shumë mund të përshtatshme të kontribuojnë për të fituar peshë. Mësuar edhe më shumë rreth kalorive në alkool.

 

12. Strategjia enët tuaja

Qëllimi për të ndërmend mëngjesin tuaj, drekë, darkë si dhe snacks për javën, duke siguruar që ju rrinë në ndarjen tuaj kalori. Ju mund të gjeni të dobishme bërë një listë të rregullt dëshirë.

Buy PhenQ